Orlen Reklama Top

W poprzednim wydaniu „Kurka” opublikowaliśmy artykuł „Odrzucona skarga” odnoszący się do sytuacji w gminie Jedwabno. Dziś jeden z jego bohaterów Włodzimierz Budny, były wójt, zamieszcza swój polemiczny głos na temat sprawy, która znalazła swój finał na posiedzeniu Rady Gminy.

Koń by się uśmiał
Włodzimierz Budny: - Wstyd mi za cały samorząd, za jego wiedzę, znajomość prawa, potencjał intelektualny i kompletne lenistwo

Piszę, ponieważ znajomi pytają mnie, czy coś się zmieniło, że ja niby pod rękę z przedstawicielem parafii walczę z Wójtem, Radą Gminy i grabarzem. Nic bardziej mylnego. Ja trzymam swoją linię. Dla mnie złodziejstwo jest złodziejstwem, głupota - głupotą, a łamanie prawa - łamaniem prawa, bez względu na to, czy organ gminy uchwali inaczej. Rada Gminy Jedwabno, w obecnym składzie, zwykłą większością głosów może nawet uchwalić, że Mieszko I, który podobno wprowadził Polskę do cywilizacji europejskiej, dziś jeszcze żyje, ma się dobrze i uprawia wspinaczkę wysokogórską w Himalajach, jeżeli tak oświadczy wójt i zapewni, że jest to zgodne z jego wiedzą historyczną.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.