Budowa obiektów sportowych, remonty dróg i chodników, reaktywacja sekcji żeglarskiej, utworzenie strefy relaksu dla seniorów i zakup sztucznego lodowiska – to tylko niektóre wnioski składane przez miejskich radnych do przyszłorocznego budżetu. Rekordziści złożyli ich po kilkanaście. Władze miasta nie kryją, że zdecydowana większość nie ma szans na realizację.

Koncert życzeń radnych
Piotr Gregorczyk postuluje budowę boiska z prawdziwego zdarzenia przy SP nr 3, bo to, które powstanie tu w ramach budżetu obywatelskiego jego zdaniem nie spełnia wymagań związanych z realizacją programu nauczania wychowania fizycznego

CHCĄ PRAWDZIWEGO BOISKA PRZY SP 3

Koniec października to czas, kiedy szczycieńscy radni składają swoje wnioski do budżetu. Tradycyjnie już, wśród zgłaszanych potrzeb dominują zadania drogowe oraz remonty ulic, ale nie tylko. Ostatnio na plan pierwszy wysuwają się również inwestycje dotyczące poprawy stanu infrastruktury sportowej. One też budzą najwięcej emocji. Klub radnych „Razem dla Mieszkańców” wnioskuje o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie środków na budowę pełnowymiarowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 3. Co prawda w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego kosztem 200 tys. zł powstanie w jej pobliżu obiekt sportowy, ale zdaniem radnego Piotra Gregorczyka nie będzie on spełniał wymagań związanych z realizacją programu nauczania wychowania fizycznego. – Wybudowanie większego boiska jest tam niezbędne, bo szkoła nie ma odpowiedniej infrastruktury sportowej – alarmuje radny, przypominając, że dzieci korzystają tam z niespełniającej już standardów sali gimnastycznej oraz starego, asfaltowego boiska, na którym nietrudno o wypadek.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.