To był wspaniały wieczór dla Konrada Bukowieckiego oraz wszystkich kibicujących mu mieszkańców naszego powiatu i kraju. Zawodnik Gwardii Szczytno we wspaniałym stylu sięgnął po swój pierwszy prawdziwie dorosły medal na międzynarodowej imprezie. Podczas Halowych Mistrzostw Europy zadziwił i siebie, i innych, sięgając po złoto.

Konrad podbił Europę
Konrad Bukowiecki wywalczył tytuł halowego mistrza Europy i zbliżył się granicy 22 m, nieosiągalnej dla wielu kulomiotów

W sobotnich kwalifikacjach rozpoczętych przed południem Bukowiecki już w pierwszej serii uzyskał 21,06, co dało mu pewny awans do finału. Eliminacje wygrał Niemiec David Storl (21,16), drugi był szczytnianin, który jak się okazało, był jedynym Polakiem biorącym udział w wieczornym decydującym starciu. Nasi pozostali kulomioci, Michał Haratyk i Rafał Kownatke, pchali zbyt krótko, by wejść do ósemki.

W finale Bukowiecki rozpoczął od próby nieważnej, ale po swoim kolejnym podejściu długo trzymał się z niedowierzaniem za głowę. Zawodnik Gwardii idealnie połączył technikę i siłę z koncentracją, uzyskując 21,97 m!

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.