Do niedawna ulubionym miejscem filmowców w powiecie szczycieńskim był Pasym. Czy podobną sławę zyska też Klon i okolice? Niewykluczone, że tak. W minionym tygodniu w miejscowości słynącej z tradycyjnej mazurskiej zabudowy kręcono zdjęcia do filmu „Sprawiedliwy” w reżyserii Michała Szczerbica.

Kręcili film w Klonie

- Do zdjęć wybraliśmy m.in. Klon, gdyż jest tu bardzo dobra sceneria, której nie spotkaliśmy nigdzie indziej - zdradza nam reżyser filmu.

Pojawienie się ekipy filmowej wzbudziło ciekawość wśród mieszkańców Klonu. Autorzy zdjęć do historyczno-obyczajowego filmu „Sprawiedliwy” wykorzystali plener zabytkowych chałup, z których słynie ta miejscowość. Specjalnie przygotowano tu scenerię, np. ulicę oraz chodnik wysypano piachem. Film powstaje nie tylko w Klonie. Ekipa pracuje także w okolicach Spychowa, Świętajna oraz w Radziejowicach i Kampinosie.

Casting na statystów odbył się jakiś czas w temu w Spychowie. Na ekranie zobaczymy więc wielu mieszkańców powiatu szczycieńskiego, m.in. przewodniczącego rady gminy Świętajno Dariusza Rokickiego.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.