JADĄC NA BANI, ZGUBIŁ PASAŻERKĘ

Jazda na podwójnym gazie często źle się kończy. Przekonała się o tym pasażerka motoroweru, którym kierował pijany 58-latek.

W środę 21 listopada, na łuku szutrowej drogi w okolicy Elganowa stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił go. W wyniku tego kobieta spadła z jednośladu, złamała nogę i trafiła do szpitala. Kierujący miał w organizmie półtora promila alkoholu.
Nie był to jedyny amator jazdy jednośladem na podwójnym gazie, który w minionym tygodniu wpadł w ręce policji. W podróż z promilami wybrał się także 65-letni motocyklista. Poruszał się on po Brajnikach, mając w organizmie prawie dwa promile ognistego trunku.

ZADYMIENIE W PUSTOSTANIE

W niedzielę 25 listopada strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu w pustostanie w Marksewie. Okazało się, że w budynku, którego właściciele nie żyją, ktoś jednak przebywał. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali jedną osobę. Na szczęście nic się jej nie stało. Przyczyną zadymienia był żar, który wypadł z paleniska znajdującego się w kuchni pieca.

BEZ UPRAWNIEŃ WJECHAŁ W STACJĘ

W poniedziałek 26 listopada około godz. 17.00 na drodze Szczytno – Olszyny, kierujący mercedesem 70-latek nie zachował zasad ostrożności i wjechał w budynek stacji PKP w Jerutach. - Mężczyzna nie doznał obrażeń, ale został przewieziony na badania do szpitala, skąd szybko go wypisano – mówi podkom. Ewa Szczepanek z KPP w Szczytnie. Okazało się, że 70-latek, wsiadając za kierownicę, nie zastosował się do sądowego zakazu. Miał bowiem cofnięte uprawnienia do kierowania. Za złamanie prawa odpowie niebawem przed obliczem sprawiedliwości.

POLICJANCI POMOGĄ OFIAROM PRZEMOCY

Do 10 grudnia trwa międzynarodowa kampania „16 dni przeciw przemocy wobec kobiet”. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć. Do inicjatywy włączą się także szczycieńscy stróże prawa. - W najbliższym tygodniu zaplanowane są spotkania policjantów i pracowników ośrodków pomocy społecznej, utworzenie punktów konsultacyjnych oraz informowanie o odpowiedzialności karnej wynikającej z dopuszczania się przestępstw tzw. okołoprzemocowych – wylicza podkom. Ewa Szczepanek z KPP w Szczytnie.
Każda osoba, która chce w tej sprawie skontaktować się ze szczycieńską jednostką, może dotrzeć do niej osobiście na ul. Piłsudskiego 39. Można także zadzwonić pod nr telefonów: 89 623-22-00 lub 89 623-22-40. Pomocy udzielają również dzielnicowi. Ich wykaz znajduje się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w zakładce: Dzielnicowy.

WYPADEK W JĘCZNIKU - WYJAŚNIENIE

W dniu 19 listopada o godz. 5. 40 jadąc do pracy z 4 kolegami samochodem seat toledo na trasie Jęcznik – Szczytno, w celu ratowania życia i zdrowia swojego i moich pasażerów, byłem zmuszony odbić w rów melioracyjny, aby uniknąć czołowego zderzenia z pojazdem wyprzedzającym z naprzeciwka tira. Pojazd ten zbiegł z miejsca wypadku. Z relacji świadków wynikało, że było to zielone audi poruszające się w kierunku Olsztyna. Nieprawdą jest też, że z miejsca wypadku zostały zabrane karetką 2 osoby. Karetka zabrała tylko mnie, reszta to znaczy 4 osoby trafiły do szpitala na własną rękę.
Bartosz Majewski
OD REDAKCJI: Opisując zdarzenie bazowaliśmy na informacjach uzyskanych od służb ratowniczych. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie, które ma wyjaśnić, czy wersja zdarzeń podana przez kierowcę samochodu jest prawdziwa.