Trwa pierwszy etap Plebiscytu „Kurka Mazurskiego” i starostwa na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Pasym. W ubiegłym roku tylko w dwóch jej miejscowościach przybyło mieszkańców. Najwięcej, bo 7 w Krzywonodze, której sołtysem pierwszą kadencję jest Monika Nietyksza – Faryn.

Krzywonoga ma w sobie to
Monika Nietyksza – Faryn sołtysem Krzywonogi jest pierwszą kadencję

Zasady naszego Plebiscytu są proste. W pierwszym etapie czytelnicy mogą wybierać spośród wszystkich sołtysów z powiatu szczycieńskiego. Kandydaci z poszczególnych gmin, którzy otrzymają najwięcej głosów, wejdą do finałowej piętnastki. Spośród nich, w drugim etapie, wyłoniony zostanie zwycięzca Plebiscytu. W nagrodę od starosty jego sołectwo otrzyma 3 tys. złotych. Drugie miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł a trzecie – 1 tys. złotych.

W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Pasym. Składa się ona z czternastu sołectw. Największe z nich to Grom liczący 528 mieszkańców, Tylkowo (438) i Dybowo (292). W ubiegłym roku w większości wsi ubyło ludności. Wzrost zanotowano tylko w Dybowie i Krzywonodze. W tym ostatnim sołectwie był on największy – o siedem osób. Co sprawia, że postanowiły one się tu osiedlić? - Bliskość jeziora i lasy otaczające naszą miejscowość – odpowiada sołtys Monika Nietyksza – Faryn, która funkcję tę sprawuje pierwszą kadencję. Dodaje, że wiele osób w przeszłości przyjeżdżało tu na wakacje, a potem, wiedzione sentymentem, podejmowały decyzję o zamieszkaniu na stałe. Tak też było w jej przypadku. - Jako nastolatka przyjeżdżałam w te okolice z moim obecnym mężem na letni odpoczynek. Tak poznałam tutejszych mieszkańców – wspomina sołtys.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.