Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany mu przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za wybitne zasługi w działalności na rzecz bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

Krzyż Kawalerski dla Macieja Rokusa
Prezydent Andrzej Duda wcześniej już przyznał Maciejowi Rokusowi Krzyż Zasługi i Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości/fot. archiwum GSP

W poniedziałek, w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, odbyła się uroczystość, podczas której minister Andrzej Dera wręczył przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę odznaczenia za ratowanie życie ludzkiego i mienia. 52 osoby otrzymały Krzyże Zasługi za Dzielność, Medale za Ofiarność i Odwagę, a jedna osoba Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne zasługi w działalności na rzecz bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Jest nią blisko związany z powiatem szczycieńskim Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. - Gotowość ofiarowania własnego życia jest najwyższą formą w hierarchii ofiarności - mówił minister Andrzej Dera.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.