Już w najbliższą niedzielę w Pasymiu odbędą się Dożynki Powiatowe. Jak co roku, podczas imprezy nie zabraknie zaproszonych gości, w tym parlamentarzystów, delegacji z zaprzyjaźnionych miast oraz przedstawicieli sąsiednich samorządów. Władze Pasymia chcą przy okazji święta plonów promować gminę.

Kto przyjedzie na dożynki?
Przed rokiem na gminnych dożynkach w Pasymiu wśród gości nie zabrakło m.in. wojewody i parlamentarzystów. Na powiatowym święcie plonów frekwencja będzie zapewne jeszcze wyższa

Dożynki Powiatowe to jedna z największych imprez w sezonie letnim na ziemi szczycieńskiej. Odbędę się one już w najbliższą niedzielę 27 sierpnia na terenie Zespołu Szkół w Pasymiu. Zarówno dla miejscowych, jak i turystów nie zabraknie atrakcji. Oprócz tradycyjnego obrzędu dożynkowego, będzie można obejrzeć i wysłuchać występów m.in. orkiestry dętej z Tylkowa, Kapeli Świętojańskiej z Sużan na Litwie i Kapeli Romanka z Węgierskiej Górki. Program dożynek wzbogacono o działania przestrzenne realizowane przez stowarzyszenie „Anima”. Jak co roku na święcie plonów nie zabraknie swojskiego jadła oraz lokalnych przysmaków serwowanych na stoiskach wystawionych przez poszczególne gminy. Zgodnie z tradycją, odbędzie się również konkurs na najpiękniejszy wieniec. Na zakończenie do tańca porwą uczestników zespoły wykonujące muzykę taneczną i disco polo. Gwiazdą wieczoru będzie Cleo.

Dożynki to duże wyzwanie organizacyjne. Burmistrz Pasymia Cezary Łachmański zapewnia, że wszystko zostało już w zasadzie dopięte na ostatni guzik. W imprezie na pewno weźmie udział liczne grono zaproszonych gości.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.