Starania o budowę świetlicy w Kwiatuszkach Wielkich trwają już od wielu lat. Jej realizację wójt Kudrzycki uzależnia od pozyskania dofinansowania. O to jednak nie jest łatwo. Przykładem ostatni podział środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kwiatuszki muszą poczekać
Teraz nowa świetlica planowana jest w miejscu starej

Nie milkną komentarze dotyczące podziału środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W gronie pominiętych zarówno w drugim, jak i trzecim rozdaniu znalazła się gmina Rozogi. Środki w wysokości 927 tys. zł otrzymała tylko przy pierwszym podziale w ramach RFIL. Przeznaczono je na przebudowy dróg w Dąbrowach i Rozogach. Wówczas pieniądze zostały skierowane do wszystkich samorządów proporcjonalnie do wysokości zaplanowanych inwestycji. Takie też, lub podobne kryteria, zdaniem wójta Zbigniewa Kudrzyckiego, powinny obowiązywać przy kolejnych rozdaniach finansowych. - Można się spierać czy były one sprawiedliwe, bo jedni otrzymali więcej, inni mniej, ale każda gmina dostała coś na poprawę swojej infrastruktury. Teraz jednym, jak np. gminie Ełk, dano 8 mln zł na zakup sprzętu dla ZGK, a innym, jak większości samorządów powiatu szczycieńskiego – nic.

Do trzeciego konkursu RFIL Rozogi zgłosiły dwa wnioski na przebudowę hydroforni w Farynach i budowę świetlicy w Kwiatuszkach Wielkich.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.