Tego lata w gminie Jedwabno nie odbędą się żadne imprezy, w tym także organizowane w wielu sołectwach festyny. Za ich odwołaniem optował wójt Sławomir Ambroziak, prosząc radnych o wyrażenie opinii na ten temat. Ci w pełni zgodzili się ze stanowiskiem włodarza. - Niezorganizowaniem tych imprez nikomu krzywdy nie zrobimy – przekonywała radna Danuta Trzcińska.

Lato bez imprez
Takich imprez, jak choćby doroczne świętojanki, w nadchodzącym sezonie nie będzie. Zdjęcie z ubiegłorocznego świętowania nadejścia lata w Małszewie

Tegoroczne lato w gminie Jedwabno zapowiada się smutno. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa i wciąż trwającego zagrożenia epidemiologicznego. Władze samorządowe stanęły przez dylematem, czy organizować zaplanowane na czas wakacji imprezy. Już jakiś czas temu odwołane zostały wydarzenia planowane na kwiecień i maj. Taki sam los czeka również te, które miały się odbyć w okresie od czerwca do sierpnia włącznie. Swoją opinię w tej sprawie wójt Sławomir Ambroziak przedstawił radnym podczas niedawnej sesji.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.