Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie przygotował już kalendarz imprez na nadchodzący sezon letni. Jakie atrakcje czekają mieszkańców i turystów wypoczywających na terenie gminy?

Lato z imprezami
Podczas szóstej edycji Festiwalu Folklorystycznego na scenie w parku w Jedwabnie wystąpią zespoły z różnych regionów Polski

NA SŁODKO I EKOLOGICZNIE

Gmina Jedwabno jest pierwszą w powiecie, która przygotowała kalendarz imprez na nadchodzący sezon letni. Został on wydany już w lutym, podczas gdy wiele gmin i miast nie ma ich do tej pory. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracają cykliczne wydarzenia. Do największych należą Dni Jedwabna, które mają się odbyć w dniach 1 – 3 lipca już po raz 28. Trzydniowa impreza poświęcona jest celebracji założenia miejscowości, której początki związane są z bartnictwem. Pierwszy dzień upłynie pod znakiem ekologii. Z kolei na sobotę zaplanowano Święto Miodu i Wosku, podczas którego odbędą się koncerty, pokazy i animacje dla dzieci. Nie zabraknie również stoisk handlowych i rękodzielniczych. Gwiazdą wieczoru będzie Bartosz Abramski. W niedzielę, po uroczystej mszy, wystąpi zespół Pro Musica Antiqua.

W PARKU ZNÓW ZAGOŚCI FOLKLOR

Drugą sztandarową imprezą w gminie jest Festiwal Folklorystyczny.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.