Pulpety z wieprzowiny oraz dzika i jelenia zwyciężyły w tegorocznym konkursie „Dzik kontra świnia”, w którym rywalizowały dania z wieprzowiny i dziczyzny przygotowane przez sołectwa z gminy Świętajno i działające na naszym terenie koła łowieckie.

Laury dla sołectwa Piasutno i koła
Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko sołectwa Piasutno. Przygotowane przez tamtejsze gospodynie pulpety z wieprzowiny zwyciężyły w konkursie „Dzik kontra świnia”

Kolejna największa impreza letnia w Świętajnie, czyli „Biesiada Myśliwska z Ekowspólnotą „Dzik kontra świnia” za nami. Sobotni piknik zorganizowany na terenie rekreacyjno-sportowym przy Szkole Podstawowej jak co roku zgromadził setki ludzi. Czekały tu już na nich liczne stoiska ze smakowitym jadłem przygotowanym przez poszczególne sołectwa i koła łowieckie. One też rywalizowały w konkursie na najlepsze danie z wieprzowiny, bądź dziczyzny w ramach corocznego konkursu. W tym roku jury pod przewodnictwem Michała Denesiuka konkursowe rywalizację ograniczyło oddzielnie do dań z wieprzowiny i oddzielnie do potraw z dziczyzny. Zadanie wyłonienia zwycięzców nie było wcale łatwe, bo, jak przyznawała członkini jury senator Lidia Staroń: - Kłóciliśmy się w swoim gronie, bo wszystkie potrawy tak naprawdę były bardzo dobre.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.