Magdalena Czerwonka z Bytowa i zespół Akteon z Warszawy wygrali najbardziej prestiżowe konkurencje w tegorocznym XIII Mazurskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego w Spychowie.

Laury tym razem nie dla gospodarzy
Adam Jażdżewski musiał w tym roku ustąpić pierwszego miejsca Magdalenie Czerwonce z Bytowa

Sygnalistom ze Spychowa nie udało się obronić ubiegłorocznych laurów. W trzynastym już Mazurskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich triumfowali myśliwi z Bytowa i Warszawy. Ich reprezentanci wygrali w najbardziej prestiżowych kategoriach. Wśród solistów triumfowała Magdalena Czerwonka z Nadleśnictwa Bytów. Faworyt gospodarzy i zwycięzca ubiegłorocznego konkursu Adam Jażdżewski zajął drugie miejsce. Trzeci był Krzysztof Mroszkowski z Nadleśnictwa Strzałowo.

Takie kwoty podczas prowadzonej przez przez zastępcę nadleśniczego Macieja Ligockiego licytacji pojawiały się rzadko

- Cała trójka zdobyła jednako wą liczbę punktów, o ostatecznej kolejności decydowały niuanse – mówił przewodniczący komisji konkursowej Krzysztof Krawiec.

W kategorii zespołowej największe uznanie u jurorów uzyskał zespół „Akteon” z Warszawy, pokonując „Leśną Brać” tworzoną przez myśliwych ze Spychowa i Strzałowa oraz„Galindowe Rogi” z Nadleśnictwa Maskulińskiego.

Ks. proboszcz Mirosław Lango nie opuszczał licytacji z pustymi rękoma

Tradycyjnie konkursowi towarzyszyła aukcja prac malarskich powstałych podczas pleneru w Nadleśnictwie Spychowo.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.