XXI Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego za nami. Czytelnicy „Kurka” uznali, że zwycięstwo należy się dwójce lekkoatletów. W kategorii SENIOR ponownie triumfował kulomiot Konrad Bukowiecki, w kategorii JUNIOR wygrał sprinter Dominik Smosarski. Tytuł CZŁOWIEKA SPORTU otrzymał Piotr Bera, działacz sportowy, a jednocześnie sołtys Dłużka.

Lekkoatleci górą
W pierwszej dziesiątce najlepszych seniorów znaleźli się przedstawiciele sześciu dyscyplin

Uroczyste podsumowanie rozpoczętego jeszcze w grudniu ubiegłego roku głosowania nastąpiło w piątkowy wieczór w restauracji Zacisze. Główną część spotkania poprowadzili tradycyjnie Andrzej Symonowicz i Bogusław Palmowski. Najważniejszy moment stanowiło oczywiście podanie zwycięzców w obu kategoriach. Zaskoczenia nie było: pewnie wygrali młodzi mężczyźni, którzy zwojowali już wiele nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. W kategorii SENIOR po raz kolejny zwyciężył Konrad Bukowiecki, przede wszystkim halowy mistrz Europy z Belgradu. W tamtym roku zbliżył się w pchnięciu kulą do granicy 22 m, a w roku bieżącym już ją osiągnął. Od stycznia Konrad jest formalnie zawodnikiem AZS-u UWM-u Olsztyn, ale związki ze swoim rodzinnym

Puchar dla najlepszego juniora w imieniu nieobecnego Dominika Smosarskiego odebrała jego mama

miastem wciąż zachowuje, chociażby tu studiując i mieszkając. W młodszej kategorii triumfował Dominik Smosarski, od września ubiegłego roku osoba już pełnoletnia, ale odnosząca sukcesy w rywalizacji na etapie juniorskim i młodzieżowym. Dominik może się poszczycić rekordem Europy juniorów na 200 m i mistrzostwem Polski U-20 w biegach na 100 i 200 m. Obu zawodników nie mogliśmy gościć na gali: Konrad brał wówczas udział w serii mityngów w Nowej Zelandii (poleciał tam za zaproszenie halowego mistrza świata Tomasa Walsha), natomiast Dominik piątkowy wieczór spędzał na zgrupowaniu kadry narodowej w Bydgoszczy. Każdego ze sportowców reprezentowali rodzice.

Puchar dla wyróżniającego się sportowca Gminy Szczytno wójt Sławomir Wojciechowski wręczył Martynie Korybskiej

Za naszym najlepszym kulomiotem znaleźli się w kategorii SENIOR bezpośrednio Rafał Kot, długodystansowiec z Jurunda Szczytno, i Kamila Zdybał, oszczepniczka szczycieńskiej Gwardii. Miejsca nr 2 i 3 w kategorii JUNIOR przypadły odpowiednio 12-letniemu Karolowi Kijewskiemu i Julii Kędzierskiej z SKKK Szczytno.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.