Były przewodniczący Rady Gminy Wielbark Andrzej Kimbar i obecny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Szepczyński osiągnęli w ubiegłym roku najwyższe dochody spośród wielbarskich samorządowców, o włos wyprzedzając pod tym względem burmistrza Grzegorza Zapadkę. Powodów do narzekań nie mają też pozostali radni – leśnicy oraz przewodniczący Rady Miejskiej, policyjny emeryt.

Leśnicy prześcignęli burmistrza
Choć burmistrz Grzegorz Zapadka (w środku) plasuje się w czołówce najlepiej zarabiających w powiecie włodarzy samorządowych, to na jego własnym podwórku wyższe dochody osiągnęli wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Szepczyński (z lewej) i radny Andrzej Kimbar

KIEROWNICTWO URZĘDU

W tym tygodniu bierzemy pod lupę oświadczenia majątkowe samorządowców z gminy Wielbark. Burmistrz Grzegorz Zapadka z tytułu zatrudnienia uzyskał blisko 135 tys. zł brutto. Włodarz zgromadził również imponujące oszczędności w wysokości 110 tys. złotych. Na liście posiadanych przez niego nieruchomości figuruje dom o powierzchni 120 m2, którego wartość jest szacowana na 350 tys. złotych.

Jak wygląda stan posiadania pozostałych osób z kierownictwa urzędu?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.