Piłkarskie zespoły przygotowujące się do rundy wiosennej musiały przerwać swoje treningi i sparingi. Kiedy drużyny wrócą na boiska – nie wiadomo. Pierwotny okres zawieszenia rozgrywek w klasach wyższych i przygotowań w niższych obejmuje pozostałą część marca.

Liga pod znakiem zapytania
Czy Błękitni będą mogli się cieszyć z wywalczenia awansu po zaledwie 17 meczach?

W pierwszej połowie miesiąca z dojściem do skutku meczów kontrolnych bywało różnie, teraz sportowe życie skutecznie utrudnia koronawirus. W ostatnim czasie regularne sparingi rozgrywała wielbarska Omulew. W minionym tygodniu, tuż przed oddaniem poprzedniego numeru „KM” do druku, podopieczni Mariusza Korczakowskiego spotkali się w Mrągowie z Żaglem Piecki. Omulew, która zagrała bez części doświadczonych zawodników, uległa rywalom 4:6. Bramki dla wielbarczan zdobyli: Bartosz Kosiński, Mateusz Abramczyk, Łukasz Gut i Patryk Płoski. Na ostatni weekend Omulew miała zaplanowany w Jedwabnie trójmecz z Orłem Janowiec Kościelny i Tempem Wipsowo, ale spotkania nie doszły już do skutku. W tej chwili treningów nie prowadzi żadna z naszych drużyn.