LIST OTWARTY DO BURMISTRZ SZCZYTNA
Szanowna Pani,
Z przykrością muszę stwierdzić, że odpowiedź na moje pismo dotyczące zmiany oświetlenia placu Juranda skierowane osobiście do Pani, jest przykładem uporczywego trwania w błędnej decyzji, której skutkiem jest między innymi to, że Pani zastępca, osoba z wyższym wykształceniem technicznym, podpisuje się pod absurdalnym stwierdzeniem, że zmiana oświetlenia została podjęta z uwagi na zły stan techniczny istniejących opraw. Wystarczającym potwierdzeniem rzeczywistego stanu technicznego usuniętych latarń jest przecież funkcjonujące „stare” oświetlenie dziedzińca ratusza.
W związku z tym, jestem przekonany, że nie sporządzono żadnej opinii fachowej, oceniającej stan techniczny latarń! Przypomnę, że taka opinia, sporządzona przez osobę posiadającą uprawnienia techniczne jest podstawą do podjęcia decyzji o wydatku z budżetu miasta. Tak przy okazji zapytam, ile to kosztowało podatnika?
Wobec powyższego jestem zmuszony stwierdzić publicznie, że narusza Pani przepisy Ustawy z dnia 7.07.1994 r. „Prawo budowlane”.
Art. 30. ust. 1. pkt 4) mówi o obowiązku zgłoszenia właściwemu organowi (Starostwo Powiatowe w Szczytnie) budowy obiektów małej architektury (latarnie miejskie) w miejscach publicznych (pl. Juranda). Zgłoszenia należy dokonać na 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia robót.
Natomiast art. 49 b stwierdza, że niedopełnienie powyższego skutkuje tym, że właściwy organ (Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego) nakazuje w drodze decyzji rozbiórkę obiektu wybudowanego bez wymaganego zgłoszenia.
Kto uchyla się od wykonania takiej decyzji podlega co najmniej grzywnie (art. 90 – przepisy karne).
Paweł Bielinowicz
ODPOWIEDŹ NA PIERWSZY LIST OTWARTY PAWŁA BIELINOWICZA
„... informuję, że decyzja o zmianie oświetlenia została podjęta z uwagi na zły stan techniczny istniejących opraw. W związku z powyższym nie planujemy powrotu do poprzedniego rozwiązania”.
zastępca burmistrza
Krzysztof Kaczmarczyk