Szanowni Państwo,

Zgodnie z informacją otrzymaną od Wójta Gminy Jedwabno, odmówił On przekazania moich danych ze spisu wyborców przedsiębiorstwu Poczta Polska S.A., tym samym Wójt odmówił mi prawa do udziału w wyborach Prezydenta RP 2020r.

W tym stanie rzeczy, zmuszony jestem wystąpić z żądaniem do Wójta o udostępnienie moich danych ze spisu wyborców przedsiębiorstwu Poczta Polska S.A.

Wskazuję, że podstawą prawna udostępnienia moich danych jest art. 99 ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz decyzja Prezesa Rady Ministrów z 16 kwietnia 2020r., polecająca Poczcie Polskiej realizację działań w zakresie przeciwdziałania COVID-19 polegających na podjęciu i realizacji czynności niezbędnych do przygotowania przeprowadzenia wyborów powszechnych na Prezydenta RP w 2020r. w trybie korespondencyjnym. Obowiązywanie tej podstawy prawnej potwierdza wypowiedź szefa PKW, sędziego Sylwestra Marciniaka w wywiadzie udzielonym Dziennikowi Gazeta Prawna (artykuł pt: „Kiedy wybory? 10, 17 czy 23 maja? Oto ocena szefa PKW” z dnia 4 maja 2020 r., www.gazetaprawna.pl), w którym szef PKW stwierdził, że podstawą przekazania poczcie spisu wyborców jest art. 99 w/w ustawy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.