W ostatnim czasie na sesjach Rady Miejskiej i na portalach społecznościowych mają miejsce wystąpienia przekłamujące sprawę początku funkcjonowania przedszkola publicznego w lokalizacji, gdzie do końca sierpnia 2023 r. siedzibę miało Przedszkole Niepubliczne Pod Topolą, wobec czego postanowiłam zabrać głos na łamach prasy. Manipulacje związane z tą kwestią sięgnęły zenitu. Prym wiodą w tym radni Wszystko dla Szczytna i PSL, od dawna bombardujący wszelkie działania Burmistrza.

Listy do  Redakcji - Burmistrzowi należą się słowa uznania
Sytuacja Niepublicznego Przedszkola Pod Topolą była następstwem naturalnej kolei rzeczy

Prawdą jest, że widzieliśmy potrzebę stworzenia większej ilości miejsc w przedszkolach i w żłobkach, czego wyrazem była uchwała, której intencją była rozbudowa przedszkola Bajka. Potrzebę tę widział również Burmistrz, który szukał rozwiązania tego problemu dla rodziców naszych pociech w jak najkrótszym czasie.

Sytuacja Niepublicznego Przedszkola Pod Topolą była następstwem naturalnej kolei rzeczy. Mianowicie 31 sierpnia 2023 r. kończyła się umowa na dzierżawę budynku, w którym funkcjonowało to przedszkole. Nie było to zatem nagłe wymówienie i zakończenie umowy. Pani Dyrektor od lat zdawała sobie sprawę z dobiegającej końca umowy i mogła się przygotować na upływający termin. Ponadto nie została zaskoczona decyzją władz miasta na miesiąc przed końcem umowy, a na wiele miesięcy przed jej zakończeniem. Skąd więc takie oburzenie i opór???

Tym bardziej, że przez pierwsze 16 lat korzystała z tego budynku bezczynszowo, czyli nie uiszczając za jego korzystanie ani złotóweczki, a przez następne 15 lat opłacała czynsz w wysokości około 1300 zł miesięcznie za 745 m2 powierzchni budynku i 0,5 ha działki!!!

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.