To, czy i kiedy szczycieński dworzec PKS zostanie zmodernizowany, zależy od porozumienia pomiędzy właścicielem terenu, na którym się on znajduje, a mającą tu powstać sieciową restauracją KFC. Umowa w tej sprawie była już bliska finalizacji dwa lata temu, ale pandemia sprawiła, że proces negocjacji zaczął się od nowa.

Los dworca zależny od restauracji
Janusz Łanoch, łącząc się z radnymi w trybie zdalnym, zapewniał ich, że jego intencją jest, aby dworzec funkcjonował w dotychczasowym miejscu bez zakłóceń

Gościem kwietniowej sesji Rady Miejskiej, w trybie zdalnym, był Janusz Łanoch, w części właściciel, a w części użytkownik wieczysty działek, na których znajduje się dworzec PKS w Szczytnie. Celem jego spotkania z radnymi było przedstawienie zamiarów dotyczących tego terenu. Miesiąc temu rada wyraziła zgodę na zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie miasta, co dało inwestorowi zielone światło do dalszych działań. Janusz Łanoch dziękował radnym za tę decyzję i deklarował, że jego intencją jest, aby dworzec funkcjonował w dotychczasowym miejscu bez zakłóceń.

Okazuje się, że kluczową sprawą dla planowanej inwestycji, jest budowa sieciowej restauracji KFC.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.