Lokalna Organizacja Turystyczna, do której należy Szczytno, w ostatnim czasie jest zupełnie niezauważalna – twierdzi przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Łachacz. Postuluje, aby samorząd zaczął domagać się od niej konkretów w postaci realizacji przynajmniej dwóch – trzech projektów rocznie na rzecz miasta.

LOT na cenzurowanym
Tomasz Łachacz: - Obecnie LOT jest w ogóle niezauważalny

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Szczycieńskiego to stowarzyszenie, które na celu ma m.in. wzrost znaczenia turystyki w gospodarce powiatu oraz rozwój oferty turystycznej. Obecnie do LOT-u należą Powiat Szczycieński, Gmina Miejska Szczytno oraz gospodarstwa agroturystyczne, hotele, placówki gastronomiczne i pensjonaty znajdujące się na terenie powiatu, a także ośrodki kultury w Świętajnie i Pasymiu. W skład zarządu organizacji wchodzą: Justyna Mahler – Piątkowska (prezes) oraz członkowie – Tomasz Winiarek, Wanda Kwiatkowska, Halina Messerschmidt i Grzegorz Jadzewicz.

Do działalności LOT-u w ostatnim okresie poważne zastrzeżenia ma przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie Tomasz Łachacz.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.