Reklama

BANER WSPÓLNY 110325

Jeśli dotychczasowa tendencja się utrzyma, za rok liczba osób na stałe zamieszkujących powiat szczycieński może spaść poniżej 70 tysięcy. Najbardziej wyludniające się rejony to miasto Szczytno oraz gminy Dźwierzuty i Pasym. Stale natomiast przybywa mieszkańców w gminie Szczytno.

 

Ludzie uciekają z powiatuNA KRAWĘDZI 70 TYSIĘCY

Na koniec ubiegłego roku powiat szczycieński liczył 70 442 mieszkańców. To aż o 412 mniej niż rok wcześniej. Najwięcej osób – 368 ubyło w stolicy powiatu, w dalszej kolejności w gminach Dźwierzuty – 107 i Pasym – 100. Tendencję wzrostową wciąż utrzymuje gmina Szczytno, którą zamieszkuje już blisko 12,5 tys. mieszkańców.

To z pewnością efekt bliskiego sąsiedztwa dużej aglomeracji. - Ludzie zamiast miejskiego zgiełku wolą ciszę i spokój – tłumaczy wójt Sławomir Wojciechowski. Zapewnia jednak, że jego samorząd stara się stwarzać swoim mieszkańcom godziwe warunki życia, co roku sporo inwestując w infrastrukturę drogową, wodociągową i kanalizacyjną. Obecnie gmina praktycznie zwodociągowana jest w całości, a skanalizowana – w połowie. Do tego przewodzi w powiecie pod względem liczby obiektów sportowych i świetlic wiejskich. - To z pewnością ludzi przyciąga i ma wpływ na ich decyzję o osiedlaniu się na naszym terenie – podkreśla wójt.

Jeśli utrzymująca się od kilku lat tendencja się nie zmieni, za kilkanaście lat gmina przegoni miasto pod względem liczby mieszkańców.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.