W Miejskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy „Magia przyrody” prezentującej prace autorów zrzeszonych w Okręgu Warmińsko – Mazurskim Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wśród nich nie mogło zabraknąć szczycieńskich pasjonatów tej sztuki – Huberta Jasionowskiego i Ferdynanda Sosnowskiego.

Magia przyrody
Hubert Jasionowski (z prawej) i Ferdynand Sosnowski, szczycieńscy pasjonaci fotografii przyrodniczej, mają na swoim koncie już wiele wystaw, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych

Na wystawie prezentowanej w holu Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie znalazły się prace czternaściorga autorów zrzeszonych w Okręgu Warmińsko – Mazurskim Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jego wiceprezes, a zarazem jeden z twórców, Tomasz Bałdyga podkreślał, że tworzące ekspozycję fotografie nie tylko ukazują piękno przyrody, ale pełnią funkcję dokumentacyjną. Wiele z nich ma także charakter zaangażowany, uświadamiając odbiorcom zmiany, które powoduje człowiek w środowisku.

Na wystawie nie mogło zabraknąć mocnego akcentu szczycieńskiego. Znalazły się na niej fotografie dwóch miejscowych twórców – Huberta Jasionowskiego i Ferdynanda Sosnowskiego.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.