Czy w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 i kolegium nauczycielskiego będą się kształcić studenci? Niewykluczone, że tak. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu chce utworzyć tu swoją filię. Na początek w ofercie edukacyjnej miałyby znaleźć się się kierunki takie jak: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne i kosmetologia, a w przyszłości również inne.

Mają chrapkę na szkołę
Budynek przy ul. Kasprowicza przez krótki czas był oddziałem zamiejscowym Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Czy wkrótce stanie się filią uczelni z Poznania?

O przyszłości budynku przy ul. Kasprowicza 1 w Szczytnie mówi się już od dawna. Obecnie jego część należy do miasta i po likwidacji Gimnazjum nr 1 służy jako obiekt Szkoły Podstawowej nr 3. Z kolei pomieszczenia po dawnym Zespole Kolegiów Nauczycielskich pozostają w posiadaniu samorządu wojewódzkiego. Kilka lat temu mówiło się o przeniesieniu tu Muzeum Mazurskiego. Pomysł ten spotkał się jednak z dużą krytyką i ostatecznie z planów tych nic nie wyszło.

Niewykluczone, że niebawem budynek będzie służył studentom. Zainteresowanie nim deklaruje Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Pismo w tej sprawie wpłynęło do burmistrza Szczytna Krzysztofa Mańkowskiego w poniedziałek.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.