Po wielu latach starań Jedwabno doczekało się wreszcie sceny plenerowej. W sobotę dokonano jej uroczystego otwarcia, a wśród przecinających wstęgę znalazł się wiceminister Piotr Uściński.

Mają już wreszcie wymarzoną scenę
Po uroczystym otwarciu sceny plenerowej wystąpili na niej lokalni artyści, m.in. Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno, Wiesław Nideraus oraz wykonawcy ze ŚDS Jedwabno

Gmina Jedwabno znana jest powszechnie z działającego już od wielu lat i przynoszącego jej duży splendor Zespołu Pieśni i Tańca. Tancerze występują na scenach w całej Polsce i za granicą, ale nie mieli zbyt dużo odpowiednich miejsc gdzie mogliby zaprezentować się lokalnej społeczności. W grę wchodziła tylko sala widowiskowa w miejscowym GOK-u i ewentualnie wynajmowana scena za spore pieniądze. To już należy do przeszłości. W minioną sobotę uroczyście oddano do użytku scenę plenerową, która stanęła w parku znajdującym się w centrum Jedwabna. Starania o jej budowę trwały od wielu lat, towarzyszyła im dyskusja, czy obiekt powinien być na miarę olsztyńskiego amfiteatru, czy może skromniejszych rozmiarów.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.