Wiele gospodarstw w gminie Świętajno do dziś nie może doczekać się wody bieżącej, a pilnego remontu wymagają drogi. Tymczasem ponad milion złotych z samorządowej kasy ma być przekazane na budowę boiska wielofunkcyjnego w Spychowie, miejscowości, w której niedawno oddano do użytku nową salę gimnastyczną. To doprowadza do irytacji część radnych.

Mają kaca moralnego i niesmak
Radni Wiesława Błajda, Sławomir Grzegorczyk i Julita Dziczek do planowanej budowy boiska wielofunkcyjnego w Spychowie zgłaszają wiele wątpliwości

- Mam kaca moralnego, że dałem się w to wmanewrować – mówi wprost przewodniczący Rady Gminy Świętajno Sławomir Grzegorczyk. - Ja odczuwam niesmak – dodaje radna Julita Dziczek. Chodzi o budowę boiska wielofunkcyjnego w Spychowie, którą niedawno wprowadzono do budżetu gminy. Według deklaracji wójt, miała ona kosztować 600 tys. zł przy 33% dofinansowaniu z ministerstwa sportu. Po wykonaniu przez niezależną firmę kosztorysu okazało się, że budowa pochłonie ponad 1 mln zł. To oznacza konieczność zarezerwowania dodatkowych środków w budżecie gminy.

Tymczasem, na co zwraca uwagę przewodniczący Grzegorczyk, są pilniejsze wydatki.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.