Reklama

Węgiel

Gmina Szczytno przestanie być już białą plamą na mapie województwa pod względem miejsc żłobkowych. A to dzięki rozpoczynającej się właśnie budowie obiektu przy ul. Łomżyńskiej, w którym jeszcze w tym roku powstanie 100 miejsc przedszkolnych i 50 żłobkowych. Bardzo oczekiwana, szczególnie przez młodych rodziców, inwestycja uzyska dofinansowanie z rządowego programu Maluch+. Wsparcie otrzymają także miasto Szczytno i gmina Świętajno.

Maluch plus zamazuje białe plamy
O efektach programu Maluch + informowali wiceminister Olga Semeniuk-Patkowska, poseł Iwona Arent i wojewoda Artur Chojecki

Rozstrzygnięto nabór zgłoszonych do programu Maluch+ wniosków. Wśród jego beneficjentów znalazły się trzy samorządy z powiatu szczycieńskiego: miasto i gmina Szczytno oraz Świętajno. Przyznane im kwoty dofinansowania na utworzenie miejsc żłobkowych wynoszą odpowiednio: 1,95 mln zł, 1,22 mln zł i 457 tys. zł.

O wynikach naboru i dalszych zamiarach rządu dotyczących programu Maluch+, który ma być realizowany do roku 2029 informowali w piątek przybyli do Przedszkola Gminnego przy ul Łomżyńskiej przedstawiciele władz: wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk-Patkowska, wojewoda Artur Chojecki i poseł Iwona Arent.

Wiceminister Semeniuk zapewniała, że Maluch+, którego celem jest umożliwienie zaangażowania zawodowego obojgu rodzicom, cieszy się ogromnym zainteresowaniem samorządów. Od roku 2018 rząd przeznaczył na niego 5,5 mld zł.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.