Mieszkańcy poszczególnych sołectw w gminie Dźwierzuty mogą realizować swoje pomysły, korzystając z funduszu sołeckiego. Niestety, te środki są ograniczone. Szansą na dodatkowy zastrzyk finansowy jest udział w programie Odnowy Wsi. Dzięki niemu w Dźwierzutach może stanąć nowy przystanek autobusowy przy wylocie w kierunku Szczytna.

Marzy im się nowy przystanek
Dotychczasowy przystanek obok sklepu spożywczego służy jako miejsce spotkań miłośników wyskokowych trunków. Po wybudowaniu nowego najprawdopodobniej zostanie zlikwidowany

Stolica gminy ma wiele potrzeb, na zaspokojenie których pieniędzy z funduszu sołeckiego po prostu nie starcza. - Dlatego wytypowaliśmy Dźwierzuty do udziału w programie Odnowa Wsi, żeby można było pozyskiwać dodatkowe środki finansowe – tłumaczy wójt gminy Dźwierzuty Marianna Szydlik.

Ostateczną decyzję w sprawie inwestycji realizowanej w ramach projektu, podejmą mieszkańcy podczas spotkania wiejskiego. Radni z Dźwierzut - Arkadiusz Nosek i Danuta Gutysz mają już koncepcję, co chcieliby zrobić dla swojej miejscowości.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.