Ponad czterysta osób podpisało się pod petycją do burmistrz Szczytna, domagając się podjęcia niezwłocznych działań zmierzających do zwiększenia liczby miejsc w oddziale żłobkowym. Chcą także, by miasto utworzyło publiczną placówkę. Na to się jednak nie zanosi, bo zdaniem burmistrz skala potrzeb jest mniejsza od tej, którą przedstawiają autorzy petycji.

Matki walczą o żłobek
Zdaniem autorów petycji, Szczytno powinno brać przykład z innych miast regionu, w których dostęp do żłobków jest zdecydowanie lepszy.

NA BAKIER Z POLITYKĄ PRORODZINNĄ

W Szczytnie nie ma żłobka z prawdziwego zdarzenia. Funkcjonuje jedynie oddział żłobkowy przy Miejskim Przedszkolu nr 3 przy ul. Konopnickiej. To zdaniem grupy mieszkańców, którzy wystosowali do burmistrz Danuty Górskiej petycję, w której domagają się zwiększenia liczby miejsc w oddziale, dowód na zaniedbywanie polityki prorodzinnej. Sygnatariusze pisma postulują również utworzenie żłobka publicznego dla co najmniej 50 dzieci. Chcą ponadto, aby samorząd dofinansowywał pobyt dziecka w żłobku niepublicznym w wysokości 500 złotych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.