Reklama

Węgiel

W Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, z udziałem wojewody Artura Chojeckiego, odbyły się wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas akademii wręczono nauczycielom medale za długoletnią służbę oraz medale Komisji Edukacji Narodowej. W gronie odznaczonych znalazł się szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP Maciej Rokus.

Medal KEN dla Macieja Rokusa
Medal Maciejowi Rokusowi wręczył warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Nowacki

Podczas wojewódzkich obchodów, które miały miejsce w miniony piątek, 220 osób otrzymało medale za długoletnią służbę, przyznanych zostało też 181 medali Komisji Edukacji Narodowej. Takie wyróżnienia przypadły nauczycielom nie tylko ze względu za ich staż pracy, ale przede wszystkim za to, ile serca w nią wkładają.

W gronie odznaczonych medalem Komisji Edukacji Narodowej znalazł się szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP Maciej Rokus. Od czterech lat jest on także wykładowcą w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. Prowadzi tam wykłady z przedmiotu bezpieczeństwo i zakres prac wodnych. Jako nauczyciel akademicki zyskał uznanie nie tylko wśród przełożonych, ale także studentów biorących udział w zajęciach na jeziorze Kalwa w Pasymiu. Maciej Rokus wraz z Grupą Specjalną Płetwonurków RP od kilkunastu lat prowadzi szkolenia oraz warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na akwenach oraz uprawiania sportów latem i zimą.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.