W minionym tygodniu w WSPol odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Z tej okazji funkcjonariusze szczycieńskiej komendy odebrali medale za długoletnią służbę, odznaki „Zasłużony Policjant”oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. W gronie odznaczonych znaleźli się nie tylko mundurowi, ale także przedstawiciele lokalnych władz, w tym burmistrz Szczytna Danuta Górska.

Medale dla władzy

Uroczystości z okazji Święta Policji odbyły się w środę 22 lipca, a udział w nich wzięli m.in. zastępca komendanta głównego nadinsp. Wojciech Olbryś oraz komendant wojewódzki insp. Marek Walczak. Obecni byli również przedstawiciele samorządów, prokuratury oraz innych służb mundurowych.

Jednym z głównych punktów obchodów było wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Trzech z nich odebrało Srebrne Medale za Długoletnią Służbę a siedmiu policjantów i jeden pracownik KPP – brązowe. Trzem funkcjonariuszom nadano Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”, a brązową – czterem. Na wyższe stopnie służbowe mianowanych zostało 49 policjantów.

Honory spotkały nie tylko mundurowych, ale i samorządowców. Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Policji” odznaczono burmistrz Szczytna Danutę Górską. Brązowe, oprócz komendanta powiatowego insp. Cezarego Gołoty, otrzymali: przewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Cielecka oraz wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski.

ZA CO TE MEDALE?

W oficjalnym komunikacie KPP w Szczytnie nie podano, za jakie konkretnie zasługi odznaczono przedstawicieli lokalnych władz. Można się jednak domyślać, że chodzi m.in. o dofinansowanie zakupu samochodów dla policji z samorządowych pieniędzy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.