Z okazji przypadającej w tym roku 50. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego wójt Alicja Kołakowska zaprosiła do Urzędu Gminy w Świętajnie obchodzące jubileusz pary, by wręczyć im przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Były też życzenia, upominki oraz kwiaty. Nie zabrakło wzruszających wspomnień, opowieści rodzinnych, a także pamiątkowych zdjęć.

Medale i życzenia dla dostojnych jubilatów
Dostojnym Jubilatom wójt Kołakowska złożyła najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia spokoju, pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia

Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni:

Halina i Jerzy Dobrzyń scy ze Świętajna, Marianna i Józef Dudowie z Jerut, Czesława i Wacław Garelowie z Długiego Borku, Władysława i Stefan Jędrzejczykowie ze Spychowa, Krystyna i Jan Kempowie z Kolonii, Zofia i Zygmunt Kowalscy ze Świętajna, Teresa i Jan Niscy z Jerutek, Zofia i Kazimierz Opońscy z Piasutna , Janina i Jakub Pawlakowie ze Świętajna, Maria i Wiesław Roguscy z Powałczyna, Zofia i Czesław Surawscy z Białego Gruntu, Zofia i Ryszard Żywicowie z Jerutek.Ze względu na stan zdrowia jak również sytuację pandemiczną w uroczystości wzięło udział tylko pięć par.

Zaproszono także jubilatów świętujących w tym roku 55-lecie pożycia małżeńskiego („Szmaragdowe Gody”) oraz 60-lecie („Diamentowe Gody”). Dyplomy z tej okazji otrzymali:  Maria i Kazimierz Guziakowie z Kolonii, Weronika i Henryk Pabichowie ze Świętajna obchodzący „Szmaragdowe Gody” oraz Danuta i Jan Mikołajewscy ze Świętajna, Władysława i Kazimierz Rokiccy ze Świętajna oraz Aniela i Kazimierz Wojciechowscy z Kolonii świętujący„Diamentowe Gody”.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.