Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz operatorzy aparatury medycznej – to obecnie najbardziej deficytowe zawody w powiecie szczycieńskim. Problemów ze znalezieniem pracy nie powinni mieć też: cieśle, kierowcy samochodów ciężarowych, szwaczki, kucharze, specjaliści od rachunkowości, główni księgowi oraz szefowi kuchni. Brakuje za to zapotrzebowania na ekonomistów po technikum.

Medyk potrzebny od zaraz
Beata Januszczyk: – Dzieci, które teraz rozpoczynają naukę, często będą pracować w zawodach przyszłości, których jeszcze tak naprawdę nie ma

SKUTKI PANDEMII I ROZBUDOWY SZPITALA

W minionym tygodniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie odbyło się spotkanie poświęcone Barometrowi Zawodów. Jest to jednoroczna prognoza sytuacji na lokalnym rynku pracy w grupie 168 profesji. Barometr Zawodów ma charakter badania jakościowego i powstaje osobno dla każdego powiatu w Polsce. Wyniki oparte są na opinii ekspertów, głównie pracowników urzędu pracy, którzy wspólnie analizują sytuację w poszczególnych zawodach występujących na rynku pracy danego powiatu. Uczestnicy badania bazują na zdobytym doświadczeniu i zgromadzonych informacjach o lokalnym rynku pracy. Barometr Zawodów dzieli się na następujące grupy: deficytowe, w których brakuje pracowników, zrównoważone, gdzie liczba pracowników odpowiada potrzebom pracodawców oraz nadwyżkowe, w których jest więcej pracowników niż ofert pracy.

Z prognozy na najbliższe dwanaście miesięcy wynika, że w powiecie szczycieńskim najbardziej pożądani są medycy: lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, a także operatorzy aparatury medycznej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.