Szczycieńscy ratownicy medyczni otrzymali nietypowy prezent mikołajkowy. Stowarzyszenie „Wszystko dla Szczytna” wraz ze sponsorami przygotowało dla nich megapakę, w której znalazło się ok. 350 kg produktów spożywczych, słodyczy, artykułów chemicznych oraz kosmetyków. – Aż łza się w oku kręci, że społeczeństwo tak reaguje na naszą pracę – nie krył wzruszenia Grzegorz Achremczyk, koordynator Pogotowia Ratunkowego w Szczytnie.

Megapaka dla ratowników
Organizatorzy akcji ze Stowarzyszenia „Wszystko dla Szczytna” (na pierwszym planie Rafał Kiersikowski) rzucają wyzwanie całej Polsce. Jako pierwszy megapakę dla ratowników ze swojego terenu ma przygotować burmistrz Mrągowa

MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA

Ratownicy medyczni, podobnie jak cała służba zdrowia, od marca są na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa. Ich pracę i codzienny wysiłek w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym, doceniła lokalna społeczność Szczytna i powiatu. Stowarzyszenie „Wszystko dla Szczytna” we współpracy ze sponsorami, przygotowało dla nich wyjątkowy, mikołajkowy prezent. W niedzielę 6 grudnia przed siedzibą szczycieńskiego pogotowia pojawiła się ogromna megapaka. W środku znalazło się ok. 350 kg produktów spożywczych, artykułów chemicznych, słodyczy i kosmetyków. Dodatkowo ratownicy otrzymali także kupon totolotka. Koordynator Pogotowia Ratunkowego w Szczytnie Grzegorz Achremczyk zdradził, że ewentualna wygrana zostałaby przeznaczona na zakup nowej, bardzo potrzebnej karetki. Nie krył też wzruszenia i zaskoczenia z powodu mikołajkowej niespodzianki. – Aż łza się w oku kręci, że społeczeństwo tak reaguje na naszą pracę – mówił, dziękując za prezenty w imieniu całego szczycieńskiego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie liczy ono blisko 60 osób. Oprócz Szczytna, zespoły funkcjonują jeszcze w Pasymiu i Świętajnie. Do tego dochodzi także zespół transportowy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.