Grają razem już od sześciu lat. W składzie mają prawników, inżyniera budownictwa, laboranta i pracownika budowlanego. Połączyła ich muzyczna pasja, której owocem jest utrzymana w stylistyce symfonicznego metalu debiutancka płyta. Zespół Imaginature, bo o nim mowa, zainteresował swoją twórczością nie tylko rodzimych fanów tego gatunku, zbierając pozytywne recenzje zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Metal prosto z serca
Zespół Imaginature występuje w składzie od lewej: Arek Powolny, Leszek Bil, Marcin Borodziuk, Krzysztof Lupa i Adam Szyszka

POCZĄTKI W MDK-u

Zespół Imaginature to kolejna wywodząca się ze Szczytna grupa osadzona w stylistyce ciężkiego rocka. Jej założycielami jest dwójka przyjaciół z dzieciństwa – gitarzysta Marcin Borodziuk oraz grający m.in. na dudach szkockich i irlandzkich Arek Powolny. Zespół, który powstał w 2015 r., na początku października wydał swoją debiutancką płytę zatytułowaną „Imaginature”. Krążek zawiera osiem kompozycji utrzymanych w stylu metalu symfonicznego. Szczycieńskich muzyków podczas sesji nagraniowych wsparli wokaliści i instrumentaliści z innych zespołów wykonujących ten gatunek muzyczny, takich jak: Pathfinder, Sunrise, Thermit i Moyra. Na płycie można usłyszeć zarówno ciężkie, gitarowe riffy, mocną sekcję rytmiczną, ale też melodyjne klawisze wzbogacone instrumentami irlandzkimi typu whistle oraz dudy.

Członkowie grupy wspominają, że choć założyli ją w Olsztynie, gdzie przez pewien czas mieszkali, to po powrocie do Szczytna, swoje pierwsze muzyczne kroki jako zespół stawiali w Miejskim Domu Kultury.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.