Thempest to metalowy zespół, który mieszkańcy Szczytna interesujący się tym gatunkiem muzycznym znają m.in.z występów na scenie MDK-u. Miłośników ciężkich brzmieńi siarczystych gitarowych riffów ucieszy zapewne wiadomość, że grupa działająca pod kierunkiem rodowitego szczytnianina Jakuba Bogusza wydała właśnie swój pierwszy długogrający album zatytułowany „Crown of Thorns”.

HISTORIA JAKICH WIELE

Metalowcy z pasjąSzczytno słynie z muzyków preferujących mocne, metalowe brzmienia. Wystarczy wspomnieć, że stąd pochodzą działający na scenie już od 30 lat Hunter, a także Maurycy Stefanowicz, niegdyś gitarzysta grupy Vader, cieszącej się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

Niewykluczone, że podobne sukcesy odniesie również zespół Thempest, który właśnie wydał swoją pierwszą płytę „Crown of Thorns”. Grupa powstała w Szczytnie na przełomie lat 2005 i 2006 z inicjatywy Jakuba Bogusza i jego przyjaciela Arkadiusza Górskiego (gitara). W niedługim czasie dołączyli do nich Krzysztof Napiórkowski (bas) i Krzysztof Lupa (perkusja). – To historia jakich wiele. Grupa kolegów, których łączyła pasja do muzyki, postanowiła połączyć siły we własnym projekcie – wspomina Jakub „Szakal” Bogusz, wokalista, gitarzysta, autor tekstów, muzyki oraz koncepcji graficznej okładki albumu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.