Miasto pozyskało ponad 120 tys. zł na utworzenie klubu seniora. Zastrzeżenia dotyczące projektu zgłaszają jednak główni zainteresowani. Mają wątpliwości zarówno jeśli chodzi o lokalizację, jak i to, że miejsce w klubie znajdzie tylko 20 osób. - To kropla w morzu potrzeb – uważa Maria Trochimowicz, przewodnicząca Oddziału Rejonowego Związku Emerytów i Rencistów w Szczytnie i podpowiada, że pozyskane środki można by wykorzystać w inny sposób.

Miasto chce nas skłócić
Pomysł utworzenia klubu seniora dla 20 osób w pomieszczeniach sąsiadujących z filią biblioteki, nie budzi entuzjazmu Marii Trochimowicz, przewodniczącej Oddziału Rejonowego Związku Emerytów i Rencistów (na zdjęciu podczas odbierania wyróżnienia Juranda w 2015 r.)

DOSTALI KASĘ NA KLUB

W Szczytnie powstanie klub seniora. Projekt miasta dotyczący utworzenia tej placówki, otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości 123 tys. złotych. Środki te zostaną przeznaczone na adaptację pomieszczeń na ul. Solidarności. Klub będzie się mieścił w sąsiedztwie filii biblioteki oraz siedziby fundacji „Kreolia”. - Jest to duża powierzchnia do zagospodarowania. Zmieści się tam i biblioteka, i klub seniora, i fundacja – zapewnia burmistrz Szczytna Danuta Górska. Środki na samo funkcjonowanie placówki, miasto zamierza pozyskać w ramach drugiego projektu. W klubie miejsce znajdzie, według wstępnych założeń, 20 osób wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Z myślą o nich będą prowadzone warsztaty z różnych dziedzin, m.in. muzyczne i plastyczne. - W tym celu zamierzamy współpracować z lokalnymi stowarzyszeniami, biblioteką i domem kultury – tłumaczy burmistrz. W klubie będą też zatrudnieni animatorzy prowadzący zajęcia. Przewidziane są również porady dotyczące zdrowia. Do końca tego roku miasto przygotuje pomieszczenia. Klub ma rozpocząć działalność z początkiem 2019 r.

KROPLA W MORZU POTRZEB

Okazuje się jednak, że inicjatywa władz Szczytna wcale nie budzi entuzjazmu u głównych zainteresowanych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.