Dni i Noce Szczytna odbędą się w zaplanowanym terminie w dniach 22 – 24 lipca. O rezygnację z tegorocznej imprezy apelował niedawno radny Arkadiusz Myślak, argumentując to niepewną sytuacją międzynarodową. Zdaniem burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, przygotowania do imprezy są już na zbyt zaawansowanym etapie.

Miasto nie zrezygnuje z Dni i Nocy
Po raz ostatni Dni i Noce Szczytna odbyły się w 2019 r.

Jak już pisaliśmy, podczas marcowej sesji Rady Miejskiej radny Arkadiusz Myślak wystąpił do burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego z wnioskiem o rezygnację z tegorocznych Dni i Nocy Szczytna. Powoływał się przy tym na opinie mieszkańców wynikające z niepewnej sytuacji międzynarodowej spowodowanej wojną w Ukrainie. Radny dawał do zrozumienia, że impreza może zostać przez to odwołana, a miasto zostanie wówczas narażone na płacenie kar umownych. Przekonywał też, że są ważniejsze sprawy niż Dni i Noce i proponował, by zaoszczędzone środki przeznaczyć na budowę strzelnicy przy ul. Ostrołęckiej.

Burmistrz podczas sesji nie odniósł się do postulatu Myślaka. Zrobił to po dwóch tygodniach, odpowiadając na jego interpelację.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.