– Dla nas nie ma Polski A i Polski B, chcemy, żeby Polska rzeczywiście była jedna. Dlatego cieszę się, że pogrążone w letargu regiony postpegeerowskie otrzymają kolejne miliardy złotych, które stworzą perspektywy rozwojowe – mówił w Szczytnie do przybyłych samorządowców z województwa warmińsko-mazurskiego premier Mateusz Morawiecki.

Miliony dla gmin, gdzie były PGR-y
Po części oficjalnej każdy z samorządowców mógł sobie zrobić fotkę z premierem Morawieckim. Burmistrz Cezary Łachmański też z tego skorzystał

W piątek do Szczytna przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Okazją do tego było przedstawienie wyników konkursu organizowanego w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, przeznaczonego dla gmin, na terenie których funkcjonowały PGR-y. Ich włodarze z kilkudziesięciu samorządów województwa warmińsko-mazurskiego na spotkanie z premierem stawili się w hali sportowej im. Wagnera. - Te tereny są naprawdę czyste, przyjazne, gościnne. To piękna wizytówka tego regionu – mówił premier dodając, że były one „opuszczone dla inwestycji, nieuzbrojone, do których brakowało dróg dojazdowych”. Teraz dzięki, m. in. programowi przeznaczonemu dla gmin popegeerowskich, ma się to zmienić.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.