Ponad dwadzieścia par przybyło do Miejskiego Domu Kultury, aby świętować Złote Gody i odebrać Medale Za Długoletnie Pożycie nadane przez Prezydenta RP. W gronie jubilatów znaleźli się także państwo Maria i Henryk Szmigielowie, którzy obchodzili 60-lecie małżeństwa.

Miłość, która przetrwała próbę czasu
W gronie jubilatów świętujących 50-lecie małżeństwa znaleźli się Barbara i Andrzej Sokołowscy

ZŁOCI I DIAMENTOWI JUBILACI

W minioną sobotę w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczystość Diamentowych i Złotych Godów. 50-lecie małżeństwa świętowały łącznie 34 pary, a 60-lecie – jedna. Nie wszyscy jednak wzięli udział w jubileuszowym spotkaniu. Imponującego stażu małżeńskiego gratulował jubilatom burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Sześćdziesiąt i pięćdziesiąt lat temu, kiedy braliście ślub, świat wyglądał inaczej, były to zupełnie inne czasy i rzeczywistość. Jedno pozostało niezmienne – wasza miłość, która przetrwała próbę czasu – mówił włodarz.

Następnie małżonkowie odnowili przyrzeczenie małżeńskie. Jako pierwsi na scenę wkroczyli państwo Maria i Henryk Szmigielowie, którzy obchodzą w tym roku Diamentowe Gody. Po nich Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP odebrali jubilaci świętujący Złote Gody.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.