Dla Szczytna nieterminowość związana z oddawaniem do użytku rozmaitych inwestycji to prawie chleb powszedni, ale teraz było trochę inaczej.

Mini-Ciechocinek w SzczytnieWprawdzie minitężnia w parku przy ul. Pasymskiej związana jest z budżetem obywatelskim z roku 2021, ale tabliczka znajdująca się przy wejściu zapowiadała, że obiekt jest zasadniczo udostępniany 15 kwietnia. W piątek (14 kwietnia) już wczesnym rankiem ekipa wprowadziła solankę, uruchomiła aparaturę i jeszcze w tym dniu można było korzystać z uzdrawiających oparów. Mimo nie do końca sprzyjającej aury chętnych, by zasiąść na ławeczkach znajdujących się wokół słupa z gałązek lub stanąć jeszcze bliżej, nie brakowało (fot. 1) . Jako naturalny dodatek możemy potraktować ciekawe wrażenia wizualne (kapiąca regularnie solanka) i słuchowe. - No i mamy mini-Ciechocinek. Bardzo fajne jak na Szczytno – komentuje pan Adam, mieszkaniec naszego miasta i bywalec miejscowości uzdrowiskowych. - Od razu po wejściu czuć tu inny klimacik. Z minitężni korzystać już można, jej oficjalne otwarcie nastąpi w piątkowe (21 kwietnia) popołudnie.

 

TEREN CZĘŚCIOWO MONITOROWANY

Jednym ze sposobów przeciwdziałania aktom wandalizmu jest wywieszanie tabliczek TEREN/OBIEKT MONITOROWANY. Nie bez znaczenia pozostaje faktyczne zainstalowanie kamer, a nie tylko ostrzeganie napisem. Z lekka groteskowo wygląda taka tabliczka wywieszona na fotoramce znajdującej się przed okazałym gmachem szczycieńskiego Zespołu Szkół nr 2 (fot. 2). Sytuacji nie poprawia fakt, że gdzieś zaginęła kula z wirującą cieczą, jedna z dydaktycznych atrakcji pobliskich stanowisk edukacyjnych (fot. 3). I tak to już jest z naszym miniparkiem nauki…

 

CZEKAJĄC NA BRAKUJĄCY ELEMENT

Do kolejnej zmiany rozkładu jazdy zostało jeszcze ponad półtora miesiąca. Na liście nowych połączeń znajdą się te, które obejmują część dawnej linii kolejowej nr 35 Ostrołęka – Szczytno, a mianowicie Ostrołęka – Chorzele.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.