Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada działania zmierzające do redukowania infrastruktury szpitalnej przeznaczonej do walki z covid-19. To daje nadzieję na szybsze niż przewidywano przywrócenie do dotychczasowego funkcjonowania oddziałów dziecięcego i ginekologiczno – położniczego w szczycieńskim szpitalu.

Minister chce uwalniać łóżka
Zapowiedzi ministra dają nadzieję na to, że dwa „zacovidowane” oddziały szczycieńskiego szpitala szybciej wrócą do normalnego funkcjonowania

Na początku tego tygodnia minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział ważne zmiany w szpitalach. Chce, aby zmniejszona została liczba łóżek covidowych. Obecnie zajętych jest ich 17,6 tys. z ponad 30 tysięcy. To skutek tego, że choć liczba zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie, to infekcje przebiegają łagodniej niż w poprzednich falach pandemii. Według zapowiedzi ministra, decyzje dotyczące redukowania infrastruktury szpitalnej przeznaczonej do walki z covid-19, zapadną w zbliżającym się tygodniu. Co to oznacza dla szpitala w Szczytnie?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.