Kibice ze Szczytna wreszcie doczekali się imprezy lekkoatletycznej z prawdziwego zdarzenia. Na placu Juranda w mityngu 4Move Jurand Cup rywalizowali najlepsi w Polsce kulomioci. Zwyciężył aktualny mistrz Europy Michał Haratyk.

Mistrzowie kuli w Szczytnie
Z najlepszymi polskimi kulomiotami wystąpił Karol Kijewski (z prawej)

Choć Konrad Bukowiecki sukcesy w kuli seniorskiej, a wcześniej juniorskiej odnosi od paru ładnych lat, jakoś nie można było zobaczyć go w akcji w rodzinnym mieście. Wreszcie przedsięwzięcie doszło do skutku. Do Szczytna zawitali medaliści mistrzostw kraju z Michałem Haratykiem na czele. Do naszego miasta przyjechała w sobotę także odpowiednia grupa sędziów, stąd ewentualne rekordy byłyby jak najbardziej ważne. Może oczekiwania, że na pierwszym szczycieńskim mityngu poprawiony zostanie najlepszy wynik w kraju, byłyby zbyt wygórowane, ale poziom zawodów mógł zadowolić.

Sporą część placu Juranda już od godzin porannych wykładano materacami, a koło umieszczono tak, by kulą pchano w kierunku ratusza. Wokół przestrzeni przeznaczonej dla zawodników i sędziów zgromadziła się dość licznie publiczność, która przez godzinę dopingowała wszystkich zawodników.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.