Wiktoria Parzych i Oskar Nowak, uczniowie II klasy Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie wygrali prestiżowy wojewódzki międzyszkolny konkurs kulinarny o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. - Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że ostatnie na tym konkursie wywalczyliśmy 16 lat temu – podkreśla Michał Denesiuk, opiekun utalentowanej pary.

Mistrzowksi duet
Oskar Nowak i Wiktoria Parzych z kolejnym trofeum – pucharem za zwycięstwo w Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym, w głębi nauczyciel Michał Denesiuk

W miniony czwartek w Mrągowie w tamtejszym Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły odbyła się XXII edycja Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Szczytno reprezentowała znana Czytelnikom para: Wiktoria Parzych i Oskar Nowak, uczniowie II klasy. Przypomnijmy, że wywalczyli oni udział w wojewódzkich zmaganiach kulinarnych, zwyciężając w konkursie szkolnym, który odbył się w lutym tego roku.

W Mrągowie startowało 14 par ze wszystkich szkół gastronomicznych z województwa, a zmagania oceniały aż dwa zespoły jury – techniczne i degustacyjne, złożone ze znanych kucharzy i hotelarzy. Zespołom przewodniczył Dariusz Struciński, szef kuchni renomowanego hotelu „Anders” w Starych Jabłonkach.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.