Na mazurskim odludziu zostaje zamordowany kandydat na prezydenta. Wszystko wskazuje na polityczny motyw zbrodni... To główny wątek powieści kryminalnej Izabeli Szylko, dziennikarki, pisarki, reżyserki i scenarzystki, która akcję częściowo umieściła w okolicach Pasymia, gdzie od blisko dziesięciu lat ma domek letniskowy.

Morderstwo nad Kalwą
Izabela Szylko na „miejscu zbrodni” - w swojej mazurskiej oazie nad jeziorem Kalwa

ZAFASCYNOWANA MAZURAMI

Izabela Szylko to mieszkająca na stałe w Warszawie dziennikarka, reżyserka, scenarzystka i pisarka. Pracowała m.in. w miesięczniku „Kino” i telewizyjnym „Ekspresie Reporterów”. Jej literacki debiut „Madonna z hiacyntem” został wyróżniony w konkursie na powieść kryminalną miesięcznika „Detektyw”. Jest reżyserką i scenarzystką filmu „Niezawodny system” z Aliną Janowską w roli głównej. W 2012 r. została właścicielką działki rekreacyjnej w Rudziskach Pasymskich. Tu, nad jeziorem Kalwa, ma domek letniskowy, w którym spędza wiele czasu, także poza sezonem turystycznym. - Zauroczyło mnie to miejsce, „wsiąkłam” także w miejscową społeczność – zwierza się pani Izabela.

TAJEMNICA DAMY Z BLIZNĄ

Fascynacja tym malowniczym zakątkiem Mazur spowodowała, że tu właśnie umieściła część akcji swojej najnowszej powieści kryminalnej zatytułowanej „Dama z blizną”. Nad jeziorem Kalwa, podczas kampanii wyborczej, dochodzi do zabójstwa kandydata na prezydenta.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.