Orlen Reklama Top

Pomimo wiatru, deszczu i śniegu – dopisali. Ponad pięćdziesięciu motocyklistów z całego województwa przyjechało do Dźwierzut na pierwsze Otwarcie Sezonu Motocyklowego MOTORstart. Najdłuższą trasę pokonał zarazem najstarszy, 76-letni uczestnik zlotu, który przyjechał aż z Elbląga.

Motorstart po raz pierwszy
Poświęcenia motorów podczas otwarcia sezonu dokonał ks. proboszcz Jarosław Wiszowaty

Niedzielna impreza była drugim akordem Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Dźwierzutach i okazją do zbiórki na rzecz leczenia Dawida Majrowskiego. Współorganizowały ją parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej w Dźwierzutach, gmina i GOK. Pomogli niezawodni strażacy z OSP w Dźwierzutach, Targowie i Rańsku. Tego dnia w Dźwierzutach stanął także Mobilny Punkt Poboru Krwi. Każdy więc mógł znaleźć coś dla siebie. – Do ostatniej chwili martwiliśmy się pogodą, bo zmieniała się co parę minut. Słońce, chmury, przelotne opady. Rano śnieg. Emocji przed imprezą nam naprawdę nie brakowało – mówi Ewa Dolińska-Baczewska, dyrektor GOK w Dźwierzutach. – Na szczęście od południa pogoda była naprawdę znakomita.

Jak przyznają organizatorzy, idea zorganizowania otwarcia sezonu motocyklowego w miejscowości gdzie nie ma klubu zrzeszającego motocyklistów budziła w wielu osobach wątpliwość.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.