- Trzeba mieć pomysł na to, co się chce zrobić i komunikować to społeczeństwu – radził władzom Szczytna burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, który wraz z włodarzem Pasymia Cezarym Łachmańskim i członkinią zarządu województwa Jolantą Piotrowską uczestniczył w debacie poświęconej przynależności do sieci miast Cittaslow.

Musicie mieć pomysł na siebie
Jedynym z pomysłów związanych z przynależnością Szczytna do sieci Cittaslow, jest pozyskanie środków na rewitalizację centrum miasta

REALNE KORZYŚCI

Kilka tygodni temu Szczytno zostało już oficjalnie przyjęte do krajowej sieci miast Cittaslow. Dopełnieniem formalności ma być zatwierdzenie członkostwa przez międzynarodowe władze stowarzyszenia, co nastąpi najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Z tej okazji w miniony czwartek odbyła się sesja Rady Miejskiej poświęcona przynależności do Cittaslow. Wzięli w niej udział zaproszeni goście: była długoletnia burmistrz Giżycka, a obecnie członkini zarządu województwa Jolanta Piotrowska oraz włodarze miast należących do sieci – Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski i Pasymia Cezary Łachmański.

Przedstawicielka władz województwa przedstawiła ideę Cittaslow, która zakłada wyzwolenie potencjału małych miasteczek oraz poprawę jakości życia ich mieszkańców.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.