Rozmowa z przewodniczącym Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej RP w Szczytnie Zbigniewem Kudrzyckim.

Musimy znaleźć pomysł na Polskę
Zbigniew Kudrzycki: - Platforma Obywatelska będzie w stanie wygrać wybory tylko wtedy, kiedy będzie miała pozytywny program dla Polski

- W tym tygodniu minęło 20 lat od powołania do życia Platformy Obywatelskiej. Wielkiego świętowania nie było i to chyba nie tylko z powodu pandemii. Dziś partia wydaje się być w lekkim kryzysie.

- Jesteśmy największą partią opozycyjną. Niewiele ma taki staż jak nasza. W tym czasie inne ugrupowania powstawały w blasku fleszy, a potem znikały z politycznej sceny. Platforma wciąż funkcjonuje, osiągając poparcie w granicach 20-30%.

- W ostatnich dniach wasze szeregi się skurczyły. Odeszła Joanna Mucha do konkurencyjnego ugrupowania Szymona Hołowni. Czy za nią pójdą następni?

- Nie można tego wykluczyć. Pojawia się tylko pytanie: czy takie transfery będą na dłuższą metę służyć Hołowni? On przecież budował swój ruch, kontestując dotychczasowy układ polityczny. Pozyskiwał członków i sympatyków na fali sprzeciwu. Przejmowanie dziś polityków, którzy byli twarzami innych partii już wywołało bunt w strukturach lubelskiej i śląskiej jego ugrupowania.

- Dziś jednak poparcie dla niego rośnie, a notowania Platformy stoją w miejscu. Słychać także w samej Platformie o kryzysie przywództwa. Czy Borys Budka będzie w stanie poprowadzić was do zwycięstwa w kolejnych wyborach?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.