Cztery samorządy będą zabiegać o to, aby przy drodze prowadzącej z Rozóg do Faryn, a następnie Karwicy powstała ścieżka rowerowa. List intencyjny w tej sprawie, z inicjatywy wójta Zbigniewa Kudrzyckiego, podpisali włodarze powiatów szczycieńskiego i piskiego oraz gmin Ruciane Nida i Rozogi.

Na tej inwestycji wszyscy zarobią
Dokument podpisany. To oznacza rozpoczęcie działań ze strony czterech samorządów zmierzających do budowy ścieżki rowerowej, która połączy Rozogi z Mazurską Pętlą Rowerową

Rok temu oddano do użytku Mazurską Pętlę Rowerową. To prowadzący wokół Krainy Wielkich Jezior Mazurskich 300-kilometrowy szlak z infrastrukturą wspierającą rowerzystów: wiatami, sanitariatami i terenami przystosowanymi do wypoczynku z 9 wieżami widokowymi. Jest szansa, że trasa tej atrakcyjnej ścieżki zostanie przedłużona i będzie wiodła do Rozóg. Taki cel już kilka lat temu postawił sobie wójt Zbigniew Kudrzycki, zyskując wsparcie ze strony szczycieńskiego starosty oraz włodarzy sąsiednich samorządów, przez teren których ścieżka by przebiegała – starosty piskiego i burmistrza Rucianego Nidy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.