Zuzanna Dąbkowska została tegoroczną laureatką nagrody im. Stanisława Żenczykowskiego, przyznawanej od ponad dwudziestu lat najlepszym absolwentom szczycieńskiego ogólniaka. Na koniec nauki w klasie maturalnej uzyskała średnią ocen 5,72. Po egzaminie dojrzałości zamierza studiować na kierunku medycznym.

Nagroda dla panny Zuzanny
Zuzanna Dąbkowska swoją nagrodę chce przeznaczyć na wakacyjny wypoczynek

WYJĄTKOWY ROCZNIK

W piątek 27 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów. W tym roku naukę w szczycieńskim ogólniaku skończyło 129 maturzystów. Piątkowa uroczystość z udziałem m.in. starosty Jarosława Matłacha oraz członkini Zarządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego Sylwii Jaskulskiej, stała się okazją do nagrodzenia najlepszych uczniów za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz działalność społeczną. Dyrektor ZS nr 3 Mariola Jaworska przypominała, że wielu spośród absolwentów w szkolnych murach spędziło w sumie aż sześć lat, bo wcześniej uczęszczali do wygaszanego już gimnazjum sportowego. – Wasz rocznik zapamiętamy jako grupę niepowtarzalnych młodych ludzi, którzy zadziwiali nas swoją kreatywnością, pomysłowością, a przede wszystkim zaangażowaniem oraz chęcią działania i zmieniania razem z nami naszej szkoły – podkreślała dyrektor Jaworska. Z kolei Sylwia Jaskulska zachęcała absolwentów, aby po ukończeniu wymarzonych studiów wracali na Warmię i Mazury, tu znajdowali ciekawą pracę oraz zakładali rodziny.

Maturzyści złożyli uroczyste ślubowanie, odbyło się również przekazanie pocztu sztandarowego młodszym kolegom. Potem przyszedł czas na wręczenie nagród.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.